Politechnika Częstochowska




Politechnika Częstochowska
- Strona internetowa: //pcz.pl
- Adres: ul. J. H. Dąbrowskiego 71, 42-201 Częstochowa
- Lokalizacja wydziałów: na terenie jednego kampusu
- Liczba studentów: około 14 tysięcy studentów
- Akademiki: 3 akademiki z łącznie 1500 miejscami. Koszt noclegu waha się od 375 do 937 złotych, w zależności od wybranego pokoju
- Wpisowe na uczelnię (opłata jednorazowa): 85 złotych za kierunek
Ranking (wg Perspektywy):
- 15 miejsce – w rankingu uczelni technicznych
- 36 miejsce - w rankingu „Innowacja”
- 50 miejsce – w rankingu uczelni akademickich
Politechnika Częstochowska – państwowa uczelnia wyższa założona w 1949 roku, jest najstarszą i największą uczelnią wyższą w regionie częstochowskim.
Dziś uczelnia kształci studentów na siedmiu wydziałach w ponad 30 specjalnościach z zakresu nauk technicznych i ekonomicznych. W skład uczelni wchodzą następujące kierunki: budownictwo, elektronika, infrastruktura i środowisko, inżynieria produkcji i technologia materiałów, inżynieria mechaniczna, informatyka i sztuczna inteligencja, zarządzanie. Programy prowadzone są na poziomie inżynieryjnym, licencjackim i magisterskim, istnieje także możliwość kontynuacji nauki na studiach podyplomowych i doktoranckich. Ponadto placówka edukacyjna oferuje kilka specjalności z językiem wykładowym w języku angielskim, w szczególności: logistykę, projektowanie i logistykę materiałów, zarządzanie, zarządzanie jakością i produkcją.
Placówka edukacyjna posiada doskonałe zaplecze dydaktyczne, w tym nowoczesne laboratoria, sale wykładowe i dydaktyczne wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny i komputerowy. Uczelnia posiada platformę e-learningową, a sale wykładowe wyposażone są w urządzenia do transmisji wykładów online.
Politechnika Częstochowska współpracuje ze 172 uczelniami partnerskimi w Europie i Turcji w ramach programu wymiany międzynarodowej Erasmus+. Studenci mają możliwość wyjazdu za granicę na semestr lub rok w celu podjęcia studiów lub praktyk. Na politechnice działa ponad 60 kół naukowych, w których studenci mogą brać udział w ciekawych wydarzeniach, konferencjach, seminariach i wyjazdach naukowych. To dobra okazja, aby pogłębić swoją wiedzę i poznać nowych ludzi. Dla miłośników sztuki na uczelni działa Akademickie Centrum Kultury, które organizuje nie tylko koncerty i spektakle, ale także różnorodne sekcje twórcze i zajęcia dla młodzieży.
Szukasz pomocy w wyborze kierunku studiów oraz szkoły wyższej?
Wsparcia w procesie rekrutacji?
W Centrum Edukacyjnym Chowaniak
w Krakowie to jest możliwe!