Centrum Edukacyjne Chowaniak w Krakowie Edukacja to przyszłość!
Ucz się polskiego z rodzimym użytkownikiem języka - dołącz do rodziny centrum Chowaniak w Krakowie
Rejestracja na zajęcia: zostaw swój numer, a wkrótce oddzwonimy:
Nauczyciele zawodowi z wykształceniem filologicznym (14 Polaków i 2 nauczycieli z Ukrainy)
Dogodna lokalizacja w centrum miasta i ciepła atmosfera — uczymy skutecznie i bezstresowo
Możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego i otrzymania zaświadczenia, które jest ważne bezterminowo i jest akceptowane przez wszystkie urzędy w Polsce
Co zawiera program:
Program ukierunkowany jest na rozwój języka mówionego, poszerzenie słownictwa, a także rozwiązywanie zadań komunikacyjnych związanych z życiem w Polsce:
- wypełnianie dokumentów urzędowych (wnioski, formularze rejestracyjne, deklaracje),
- kontakt z klientami (korespondencja służbowa i zapoznawanie się ze stronami organizacji państwowych) oraz placówkami medycznymi,
- zatrudnienie (rozmowa kwalifikacyjna i napisanie CV),
- zakupy, czas wolny, podróże.
Czas trwania:
- moduły od A1.1 do B2.2 — 30 zajęć (3-4 miesiące).
- moduły od C1.1 do C1.2 - 35 zajęć (4-5 miesiące).
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu.
Czas trwania 1 lekcji: 60 minut - w grupach 4-5 osobowych, 75 minut - w grupach 6-7 osobowych, 90 minut - w grupach 8-10 osobowych.
Rekomendacja Centrum Edukacyjnego Chowaniak!
Polecamy poświęcić 1 rok językowi polskiemu, uczyć się do poziomu B1 i zdać egzamin państwowy. Dokument ten jest ważny dożywotnio i jest wymagany do uzyskania karty rezydenta długoterminowego UE (po 5 latach pobytu w Polsce) lub obywatelstwa. Poziom B1 daje możliwość pracy, efektywnej komunikacji i rozwoju zawodowego w Polsce!
Dla kogo:
Dla osób, które planują przystąpić do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego.
Co zawiera program:
Są to intensywne kursy przygotowawcze dla wszystkich, którzy chcą zdać państwowe egzaminy z języka polskiego na poziomie B1. Główny nacisk kładziony jest na najtrudniejsze części egzaminu - pisanie (lub część pisemna) i gramatykę, ale w trakcie kursu studenci pracują ze wszystkimi częściami egzaminu: słuchaniem, czytaniem, gramatyką, pisaniem i mówieniem.
Czas trwania:
- B1 - kurs rozszerzony - 16 zajęć. (2 razy w tygodniu.)
- B1 - kurs krótki - 5 zajęć. (1 raz w tygodniu.)
- B2 - kurs rozszerzony - 30 zajęć. (2 razy w tygodniu.)
- C1 - kurs rozszerzony - 35 zajęć. (2 razy w tygodniu.)
Koszt:
- B1 - kurs rozszerzony - 800 zł
- B1 - kurs krótki - 249 zł
- B2 - kurs rozszerzony - 1500 zł
- C1 - kurs rozszerzony - 1750 zł (możliwość płatności comiesięcznej)
Zajęcia prowadzą nauczyciele, którzy zdają egzaminy. Uczestnikom kursu gwarantujemy rejestrację na egzamin.
Rozumiemy, że dokonanie płatności za kilkumiesięczny kurs językowy z góry jest uciążliwe, dlatego w naszym centrum kursanci mogą wnosić opłaty co miesiąc za pośrednictwem strony internetowej, będąc w Polsce lub za granicą.
Jak zapoznać się z harmonogramem zajęć?
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 20:00 czasu polskiego. Podczas pierwszego kontaktu administrator SwP pomaga w wyborze grafiku, informując o wolnych miejscach w grupach.
Jak często odbywa się rekrutacja do grup?
Rekrutacja grupowa prowadzona jest przez cały rok. Podczas pierwszego kontaktu administrator informuje, jacy nauczyciele i według jakiego grafiku aktualnie prowadzona jest rekrutacja. Nowe grupy startują raz na początku miesiąca.
Jakie zajęcia wybrać – z native speakerami czy z lektorami nie będącymi rodzimymi użytkownikami języka?
W naszym centrum uczniowie mają 2 opcje: uczyć się z nauczycielami z Ukrainy lub z native speakerami z Polski, którzy nie znają języka ukraińskiego. Jeśli kursant chce szybko nauczyć się języka, polecamy pracę z native speakerami. Efektywność zajęć z native speakerami jest wyższa, a podobieństwo języka polskiego i ukraińskiego pozwala na pracę z native speakerami już od pierwszych zajęć. Jeśli uczeń chce bardziej szczegółowo uczyć się gramatyki w swoim ojczystym języku, może rozważyć zajęcia z nauczycielami ukraińskimi.
Jak mogę zapłacić za zajęcia?
Za zajęcia w Centrum SwP można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Dla mieszkających w Polsce istnieje możliwość płatności przelewem.
Czy otrzymam zaświadczenie udziału w zajęciach?
Każdy uczeń może otrzymać dokument potwierdzający uczestniczenie w zajęciach z języka polskiego jako obcego po ukończeniu kursu pod warunkiem aktywnego udziału w zajęciach (co najmniej 60% obecności), wykonania zadań domowych oraz zaliczenia testu końcowego (min. 60%).
Czy mogę zapoznać się z lektorem przed rozpoczęciem zajęć? Czy mogę zapoznać się z lektorem przed rozpoczęciem zajęć?
Oczywiście. Możesz wziąć udział w bezpłatnej sesji próbnej prowadzonej przez przyszłego nauczyciela, dołączając do istniejącej grupy. Na takim spotkaniu będziesz mógł przekonać się o prostocie i skuteczności programów, którymi pracujemy, a także zakochać się w języku polskim i naszych zajęciach!
Czy zajęcia online są skuteczne?
Oczywiście. Zajęcia w małych grupach online lub zajęcia indywidualne są oparte na tych samych programach nauczania, jak i klasyczne zajęcia w sali. Główną zaletą jest możliwość wykorzystania przez lektora większej liczby bodźców, a także możliwość udziału w zajęciach uczniów z całego świata.
Czy mogę uzyskać wsparcie podczas rekrutacji do szkół wyższych?
Online centrum języka polskiego specjalizuje się na nauczaniu języka polskiego jako obcego oraz tłumaczeniu dokumentów (w tym także dokumentów rekrutacyjnych na studia) z języka rosyjskiego i ukraińskiego na język polski. Stały partner centrum wspiera kandydatów na studia do polskich szkół wyższych.